SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Sinop’ta “Milli Birlik Yürüyüşü" Gerçekleştirildi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Sinop Valiliği tarafından "Milli Birlik Yürüyüşü" gerçekleştirildi. 
Eski otogar mevkiinden başlayıp Valilik Meydanında son bulan "Milli Birlik Yürüyüşü"ne Vali Sayın Köksal ŞAKALAR'ın yanı sıra, Sinop Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Sayın Personel Bnb. Cevdet Alper BATU, Belediye Başkan Vekili Sayın A. Hakan SÖNMEZ,  Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Duygu BAYAR ÖKSÜZ, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Vali Yardımcıları Sayın İzzet ERCAN ve Sayın Mehmet TANIŞIR, 25. Dönem AK Parti Sinop Milletvekili Sayın Cengiz TOKMAK,  İl Emniyet Müdürü Sayın Ercan DAĞDEVİREN, İl Jandarma Komutanı Sayın J. Kd. Albay Halil ALTINTAŞ, Kurum Müdürleri,  Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Şehit ve Gazi Aileleri, Gaziler ve Binlerce vatandaş katıldı. 
Sinop'ta Sivil Toplum Kuruluşlarının da  destek verdiği yürüyüş için eski otogar mevkiinde bir araya gelen vatandaşlar, Türk bayraklarıyla " Milli Birlik Yürüyüşü "ne katıldı. 
Sinop Off-Road Kulübü ile Motor Sporları Kulübü üyelerinin de destek verdiği yürüyüş boyunca vatandaşlar slogan atarak 15 Temmuz darbe girişimine tepki gösterdi.  


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 150 metre uzunluğunda Türk bayrağının açıldığı yürüyüş, Valilik binası önünde sona erdi.
 

Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016