SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Üniversitemiz Enerjisini Güneşten Alacak

Üniversitemiz ile Sinop Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.
 


 

Protokol kapsamında Üniversitemiz ile Sinop Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün hizmet binalarındaki enerji ihtiyacı AB finansmanıyla kurulacak güneş panellerinden karşılanacak.  
 


 

Hazırlanan ortak projede Avrupa Birliği tarafından Üniversitemiz ve Sinop Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne 200 bin Euro tahsis edilmesi planlanıyor. Hazırlanan işbirliği protokolü Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN ile Sinop Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sayın Oğuzhan KURT tarafından imza altına alındı.
 


 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığıyla Sinop’taki il müdürlüğümüz aracılığıyla bir iş birliği protokolü yapıyoruz. Bu iş birliği protokolümüz Avrupa Birliği’nden Türkiye’ye gönderilecek olan, Sinop’a tahsis edilecek olan 200 bin Euroluk güneş paneli oluşturma projesi. Bu proje 15 Temmuz Yerleşkemizdeki binalarımızın, rektörlük binamızın aydınlatılmasında ve enerji ihtiyacının giderilmesine kullanılacak. Bu yılsonuna kadar bu projemizin Avrupa Birliği tarafından kabul edileceğini ümit ediyoruz. 2020 yılının ilk 6 ayı içerisinde gerek rektörlüğümüz, gerekse Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzün hizmet binasında güneş enerjisine geçmiş olacağız diye düşünüyoruz” dedi.
 
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016