SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Üniversitemizde İlk Ders Heyecanı

Üniversitemizde 2017 – 2018 Akademik yılı, verilen ilk ders ile başladı.
 


 

Her yıl öğretim kalitesini ve niteliğini artıran Üniversitemiz 2 Enstitü, 9 Fakülte, 4 Yüksekokul, 6 Meslek Yüksekokulu ve 10 bine aşkın öğrencisi ile 2017 – 2018 Akademik yılına başladı.
 


 

Türkiye’nin dört bir yanından hayallerini gerçekleştirmek için Sinop Üniversitesine gelen öğrencilerimiz, ilk ders saatinden itibaren sınıflarını doldurarak yeni öğretim yılı heyecanını arkadaşlarıyla birlikte yaşadılar.
 


 

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN önderliğinde yürüttüğü bilimsel ve akademik çalışmalarla adından sıkça söz ettiren üniversitemiz, alanında yetkin akademik kadrosu, sosyo-kültürel faaliyetleri ve fiziki altyapısı ile 2017 – 2018 Akademik yılında ilimizin ve bölgemizin gelişimine katkılar sağlamaya devam etmeyi hedefliyor.
 


 

ÖĞRENCİLERİMİZ MUTLU ŞEHİR SİNOP’TA GELECEĞE GÜVENLE HAZIRLANACAK
 

2017-2018 Akademik yılının İlimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileyen Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, öğrencilerimizin, mutlu şehir Sinop’ta geleceğe güvenle hazırlanacağını vurguladı.
 


 

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Sinop Üniversitesi; modern yerleşkesi, nitelikli akademik ve idari kadrosu ile bulunduğu yöreye ve bölgesine her alanda katkı sağlayan, ülkemizin saygın üniversitelerinden biridir. Bu bağlamda Üniversitemiz bünyesinde eğitim gören öğrencilerimizin hayata her açıdan daha iyi hazırlanmaları için tüm personelimiz ile birlikte büyük bir heyecanla çalışmaktayız. Öğrencilerimiz Üniversitemizde görecekleri eğitim süresi boyunca tam donanımlı derslik, laboratuvar, uygulama faaliyetleri ile öğrenme sürecine aktif olarak katılacak, kendilerini geliştirecekleri alanlara kolaylıkla yönelecektir” dedi.
 

ÖĞRENCİLERİMİZ AYRICALIKLI BİR ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ ALACAK
 

Öğrencilerin mesleki hayatı için gerekli bilgi, beceri ve yetkinliği kazanması için gayret gösterdiklerini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, Sosyal, kültürel ve sportif altyapımız ile öğrencilerimizin ayrıcalıklı bir üniversitede eğitim alacaklarını ve birçok farklı ülkeden üniversite ile gerçekleştirdiğimiz öğrenci değişim programlarından faydalanabileceklerini ifade etti.
 


 

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN sözlerinin sonunda Üniversitemizde eğitim görecek olan öğrencilerimize yönelik olarak şu ifadeleri kullandı:
 

“Sevgili Gençler, hayatınızın en güzel çağlarının en unutulmaz anılarını yaşayacağınız ve birçok tecrübe edineceğiniz üniversite hayatını mümkün olan en iyi şekilde geçirmeniz için tüm akademik ve idari personelimizle sizlere daima destek olacağımızı bilmenizi isterim. Nitelikli akademik kadromuz; hayatınızı şekillendireceğiniz bu en önemli süreçte yanınızda olacak, eğitim-öğretim yaşamınız boyunca sizi bilgiyle donatmakla kalmayıp, mezuniyet sonrası yaşamınıza da hazırlanmanızı sağlayacaktır. Mutlu şehir Sinop’ta Mutluluk ve başarı dolu bir üniversite hayatı yaşamanız temennisiyle…”
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016