SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Üniversitemizden “Türkiye’de Darbeler ve Demokrasi” Konulu Konferans

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında Üniversitemiz tarafından “Türkiye’de Darbeler ve Demokrasi” konulu bir konferans programı düzenlendi.
 


 

Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen etkinliğe; Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL ve Prof. Dr. Ahmet TABAK, Genel Sekreterimiz Mehmet ATLI, Fakülte Dekanlarımız, Daire Başkanlarımız, Akademik ve İdari Kadromuz ile çok sayıda davetli katıldı.


 


 

Programa konuşmacı olarak katılan Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cengiz SUNAY, katılımcılara “Türkiye’de Darbeler ve Demokrasi” konulu bir sunum yaptı.
 


 

Türk milletinin 15 Temmuz gecesi darbe girişimine karşı topyekûn mücadele ettiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Cengiz SUNAY, “Demokrasimizin ne kadar menfur bir saldırıyla karşı karşıya kaldığını hepimiz o gece yaşadık. 15 Temmuz gecesi, darbeye karşı demokrasinin zaferi olarak Türkiye’nin darbeler tarihine yazıldı. Cumhurbaşkanımız halkı meydanlara çıkmaya davet etti. Halkımızın sayesinde “askeri darbe kalkışması” püskürtüldü ve demokrasi kazandı. İşte Ülkemizi bu tür darbe ve dış etkilere karşı koruyacak olan güç de demokrasiye olan bağlılığımız ve ortak değerlerimizdir” dedi


 Program sonunda konuşmacı Yrd. Doç. Dr. Cengiz SUNAY’a Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL tarafından hediye takdim edildi.

  

Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cengiz SUNAY, konferansın ardından Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Yrd. Doç. Dr. Cengiz SUNAY'a Gerze Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Mehmet Sedat İPAR, Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Candaş CAN ve Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nazım KARTAL eşlik ettiler. 
 


 

 
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016