SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Üniversitemizde, “52. Kütüphane Haftası” Dolu Dolu Kutlandı

Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından “52. Kütüphane Haftası” Sinop ilimizde ve ilçelerimizde düzenlenen panel, söyleşi, röportaj ve okumayı teşvik eden programlarla kutlandı.

İlk olarak, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Gerze MYO ve Ayancık MYO’da açılan stantla öğrencilerimizle buluştu. “52. Kütüphane Haftası” için hazırlanan stantta öğrencilerimizle röportajlar yapıldı. Ayrıca yapılan röportajlarda Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi Başkanı Mahmut BIYIKLI, Gazeteci-Yazar Anadolu Ajansı Kültür Müdürü Bünyamin YILMAZ, Şair Yazar Hüseyin AKIN, Yazar Fatma Gülşen KOÇAK da görüşlerini bildirdi. 

Etkinlikler kapsamında Gerze Meslek Yüksekokulu Radyo ve Tv stüdyolarında Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı personeli ile canlı yayında söyleşi gerçekleştirildi.

“52. Kütüphane Haftası” etkinliklerinin son gününde Sinop Valiliği önünde kurulan platformda öğrencilerle ve Sinoplularla röportajlar gerçekleştirildi. Sinopluların yoğun ilgi gösterdiği standımıza, Sinop Gazi İlkokulu öğrencileri de renk kattılar.

Okumayı teşvik eden, İlimize dair genel kültür sorularının yer aldığı yarışmamıza katılıp, doğru cevap verenlere, Sinop Üniversitesi logolu kupalar ve kitap ayraçları hediye edildi. 


Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016