SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
ETKİNLİKLER

"Benim Dilim Bilim: Fiziği Uygulayarak Öğreniyorum" Projesi Başladı

Üniversitemiz ile Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen "Benim Dilim Bilim: Fiziği Uygulayarak Öğreniyorum” projesi 22 Temmuz 2019 Pazartesi günü itibarıyla başladı.
 


 

TÜBİTAK 4004 – Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrı programı kapsamında desteklenen proje; bilginin toplum ile buluşturulmasını ve yaygınlaştırılmasını, bunu yaparken de bilginin mümkün olduğunca görselleştirilerek, etkileşimli uygulamalarla anlaşılır biçimde aktarılmasını amaçlıyor.
 


 

Üniversitemiz SÜBİTAM Prof. Dr. İsmet Berber Konferans Salonunda gerçekleştirilen proje açılış programına; Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Şükrü ÇELİK, Proje Koordinatörü Sayın Doç. Dr. Hasan OĞUL, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğr. Üyesi Sayın Doç. Dr. Meryem SEFERİNOĞLU, Proje ekibi ve projede yer alan lise öğrencileri katıldı.
 


 

Programın açılışına konuşan Proje Koordinatörü Sayın Doç. Dr. Hasan OĞUL, projenin amacı ve proje kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında öğrencilere bilgiler verdi.
 


 

Ardından konuşan Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Şükrü ÇELİK de, Üniversitemiz ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültemiz hakkında öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı.  
 


 

Programda son olarak konuşan Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğr. Üyesi Sayın Doç. Dr. Meryem SEFERİNOĞLU ise Nükleer Enerji Mühendisliği bölümü hakkında öğrencilere bilgiler sundu.
 


 

Konuşmalarından ardından öğrenciler Üniversitemiz Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezinde bulunan fizik, enerji ve nükleer enerji laboratuvarlarını gezerek proje ekibinden bilgiler aldılar.  
 


 

Proje kapsamında katılımcılara olabildiğince fazla bilgi aktarılması yerine, basit bilimsel olguları fark etmelerini sağlayarak; merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesi hedefleniyor.
 

Projede ayrıca günümüz modern teknolojinin temelini oluşturan ısı, ışık, kimyasal ve potansiyel enerjilerin elektrik enerjisine dönüşümleri deneyleri eşliğinde öğrencilere aktarılacak. Bu sayede öğretilen formüllerin doğrulukları katılımcılar tarafından gözlemlenecek ve sıkıcı formüllerden eğlenceli bilime geçilerek katılımcıların olumlu tutum geliştirmesi ve ilgilerinin teşvik edilmesi sağlanacak.
 

Benim Dilim Bilim: Fiziği Uygulayarak Öğreniyorum projesi 26 Temmuz Cuma gününe kadar devam edecek.

 

 
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016