SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
ETKİNLİKLER

Su Ürünleri Fakültesi Karadeniz’deki Yunus Popülasyonunu Araştırıyor

Üniversitemiz Su Ürünleri Fakültesince Sinop bölgesinde yaşayan yunus türlerinin popülasyon büyüklüğünün belirlenmesi amacıyla başlatılan araştırma kapsamında Seydi Ali Reis Araştırma gemisi ile bahar dönemi gözlemleme çalışması gerçekleştirildi.
 


 

Bölgede yaşayan yunusların mevsimsel dağılımının ve korunma stratejisinin belirlenmesi amacıyla yürütülen araştırma ve keşif çalışmalarında yunus türlerinin çizgi transect yöntemi ile ilk kez popülasyon büyüklükleri tahmin edilecek.
 


 

Geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan Su Ürünleri Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Merhum Sedat GÖNENER Hocamızın destek ve katkılarıyla başlatılan, Su Ürünleri Fakültesi Arş. Gör. Sayın Uğur ÖZSANDIKÇI’nın doktora tezi olarak yürüttüğü çalışmada; Sayın Dr. Öğr. Üyesi Fatih ŞAHİN, Sayın Öğr. Gör. Bora EYÜBOĞLU, Sayın Arş. Gör. Ayşah ÖZTEKİN, Sayın Arş. Gör. Dr. Merve SARIİPEK ve Sayın Arş. Gör. Dr. Dilara KAYA ÖZTÜRK gözlemci olarak yer aldı.
  

Üniversitemiz Seydi Ali Reis Araştırma gemisi ile yürütülen çalışmada Sinop bölgesinde yaşayan ve Karadeniz ekosistemi için büyük öneme sahip olan yunusların koruma stratejilerine ilişkin yeni temel bilgiler de elde edilmiş olacak.
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016