SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
ETKİNLİKLER

Sinop Çocuk Üniversitesi 3. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği’nde

Çocuk Üniversitemiz, Mersin’de düzenlenen "International Mersin Science Night (MERSCIN)" ve "3. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği" etkinliklerine katıldı.  
 


 

16 farklı ülke ve 34 şehirden çok sayıda araştırmacı ve uzmanın katıldığı Bilim Şenliğini; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 168 okuldan, 395 öğrenci ve 140 öğretmen ziyaret etti.
 


 

Bilim Şenliği’ne Üniversitemizi temsilen katılan Sinop Çocuk Üniversitesi Müdürü Sayın Dr. Öğr. Üyesi Nurhan ÖZTÜRK, Müdür Yardımcıları Sayın Dr. Öğr. Üyesi Esra BOZKURT ALTAN ve Sayın Dr. Öğr. Üyesi Sema TAN, öğrencilere Çocuk Üniversitemizin yürüttüğü proje ve etkinlikler hakkında bilgiler vererek, tanıtıcı materyaller hediye ettiler. 
 


 

Çocuk Üniversitemiz tarafından standımızı ziyaret eden öğrencilere yönelik “Hafıza Oyunları ve Yaratıcı Düşünme” ile Gizemli Bilim" etkinlikleri de gerçekleştirildi.
 


 

Bilim Şenliğinde konuşan proje yürütücüsü Sayın Soner YURTDAŞ, Türkiye’deki çocuk üniversiteleri arasında etkin işbirliği sağlanarak ortak projeler hayata geçirileceğini belirtti. Sayın Soner YURTDAŞ, bu projenin en önemli ortaklarından biri olan Sinop Çocuk Üniversitesi’nin de bilim şenliğine katılmasından memnuniyet duyduğunu dile getirdi.
 


 

 
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016