SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
ETKİNLİKLER

Üniversitemizde “Dünya Pi Günü” Kutlandı

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü öğrencileri tarafından, “14 Mart Dünya Pi Günü” münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. 

Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Atilla ÖZDEMİR, Pi sayısı hakkında katılımcılara bilgiler verdi. 

Daha sonra İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin Pi Günü münasebetiyle hazırladığı sokak röportajları ve “Nedir Bu Pi” isimli videolar gösterildi. 

Programda, Ortak Noktamız Matematik Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen, Mangala Turnuvasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi. 

Etkinlikler, Pi Günü kutlamalarına katılan Bektaşağa Atatürk İlkokulu öğrencileri ile oynanan zekâ oyunları ile son buldu.


 

Pi Sayısı Nedir?

Herhangi bir dairenin çevresinin uzunluğunun, dairenin çapına bölünmesiyle bulunan “Pi” sayısını ifade eder. Pis sayısı 3,14 olarak bilinir, ancak irrasyonel bir sayı olduğu için virgülden sonra sonsuza dek devam eder.

Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016