SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
ETKİNLİKLER

Öğrencilerimizden Şehit Ailelerine Anlamlı Ziyaret

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencileri, Durağanlı şehitlerimiz Hakan TANRIKULU ve Hüseyin GENÇ’in aileleri ile Durağanlı Kore Gazimiz Basri AKBEY’i evinde ziyaret ettiler.
 


 

Öğrencilerimiz, Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Savaş BAŞTÜRK’ün yürüttüğü “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında, Üniversitemiz Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Okutmanı ve aynı zamanda Şehit ve Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı Okutman Sabri BOZTEPE eşliğinde, 10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Beşiktaş'ta düzenlenen menfur terör saldırısında şehit düşen, Polis Memuru Hakan TANRIKULU’nun Durağan Merkezdeki ailesini ve kabrini ziyaret ettiler. Ziyarette Şehidimiz için dualara eden öğrencilerimiz, mezarlıkta bulunan diğer şehitlerimizin de mezarını şanlı Türk bayrağı ile süslediler.
 


 

Öğrencilerimiz daha sonra 1928 Durağan doğumlu Kore Gazisi Basri AKBEY’i ve ailesini evinde ziyaret ettiler. Ziyarette öğrencilerimiz ile anılarını paylaşan Gazimiz, zaman zaman duygu dolu anlar yaşadı.
 


 

Öğrencilerimiz son olarak, 26 Mayıs 1953 yılında Kore Savaşında şehit düşen, Şehit Hüseyin GENÇ’in, babası savaşa gittiğinde 2,5 yaşında olan kızı Zehra GENÇ’i, Durağan Gökçebelen köyündeki evlerinde ziyaret ettiler. Ziyarette duygu dolu anlar yaşandı.
 

 
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016