SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
ETKİNLİKLER

Üniversitemiz, Sinoplu Kıbrıs Barış Harekâtı Gazilerimizi Unutmadı

Kıbrıs Barış Harekâtının 43. Yıldönümü münasebetiyle, Sinop Valiliği, Üniversitemiz Şehit Yakınları ve Gaziler Öğrenci Kulübü ile Sinop Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen programlarla, vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak amacıyla canı pahasına harekâta katılarak büyük kahramanlık örneği gösteren Sinoplu Kıbrıs Barış Harekâtı Gazilerimiz unutulmadı.
 


 

Programlar kapsamında ilk olarak, Üniversitemiz Şehit Yakınları ve Gaziler Öğrenci Kulübü Akademik Danışmanı Okutman Sabri BOZTEPE ve Sinop Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma, Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet ÖZGEN öncülüğünde Sinoplu Kıbrıs Barış Harekâtı Gazilerimiz, Sinop Jandarma Komutanlığını ve il merkezinde bulunan şehitliği ziyaret ettiler.
 


 

Ardından Kıbrıs Barış Harekâtına katılarak büyük kahramanlık örneği gösteren Sinoplu Kıbrıs Barış Harekâtı Gazilerimiz, Sinop Valisi Hasan İPEK’le bir araya geldi. Daha sonra öğretmen evinde Gazilerimiz şerefine bir yemek programı düzenlendi.  
 

 


 

Yemekte Üniversitemiz Şehit Yakınları ve Gaziler Öğrenci Kulübü Akademik Danışmanı okutman Sabri BOZTEPE tarafından Kıbrıs Barış Harekâtı ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda Kıbrıs Barış Harekâtının önemine değinen Okutman Sabri BOZTEPE, Kıbrıslı Türk vatandaşlarımız üzerinde kurulmaya çalışılan ambargonun Kıbrıs Barış Harekâtı ile kırıldığını ve Kıbrıs’ta destan yazıldığını ifade etti.
 


 

Ardından konuşan Sinop Valisi Hasan İPEK ise Kıbrıs Barış Harekâtının önemine değinerek kahramanca mücadele veren gazilerimize minnettar olduklarını söyledi.
 


 

Kıbrıs Barış Harekâtının 43. Yıldönümü münasebetiyle gerçekleştirilen etkinlikler, tekne gezisinin ardından son buldu.
 

 
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016