SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
ETKİNLİKLER

Sinop Çocuk Üniversitesi Mersin’de

Mersin Üniversitesi ve Mersin Çocuk Üniversitesi ev sahipliğinde “Türkiye Çocuk Üniversiteleri ve Bilim Merkezleri Çalıştayı” ve TÜBİTAK 4007 – Bilim Şenliği Destekleme Programı kapsamında gerçekleştirilen “2. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği” ne Sinop Çocuk Üniversitesi de katıldı. 

Bilim Şenliği’nde; 22 Çocuk Üniversitesi’nden 150 akademisyenin atölyesi, 11 bilim merkezi ve farklı kurumların atölyeleri, 6 ülkenin atölyeleri ile Mersin il genelinden 400 ortaokul ve lise öğrencisinin 200 proje sergisi yer aldı. 

Bilim Şenliği’ne Sinop Çocuk Üniversitesi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nurhan ÖZTÜRK, Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ayşe YENİLMEZ TÜRKOĞLU ve fen eğitimi programı yüksek lisans öğrencileri İrem ÜÇÜNCÜOĞLU ve Şükriye DEMİRCİ “Arduino Uygulamaları ve Eğlenceli Fen Etkinlikleri" isimli atölyeleri ile katılarak, öğrencilere birbirinden farklı etkinlikler sundular. 

 Proje yürütücüsü Soner YURTDAŞ; Türkiye Çocuk Üniversiteleri Platformu ve Türkiye Çocuk Üniversiteleri Ağı'nın oluşturulması ve Türkiye'de bulunan çocuk üniversiteleri ve bilim merkezleri arasında etkin işbirliği olanaklarının gerçekleştirilmesi için daha çok ortak projeler yapılmasının gerektiğini ve Sinop Çocuk Üniversitesi’nin katılımından dolayı memnun olduklarını dile getirerek, teşekkürlerini sundu.

Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016