YÖNETİM
TR
EN


Prof. Dr. Şükrü ÇELİK
Rektör Danışmanı

Prof. Dr. Şükrü ÇELİK 1976 yılında Sinop’ta doğdu. İlkokulu Sinop, orta ve lise öğrenimini Karabük’te tamamladıktan sonra 1994 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümüne kayıt oldu ve 1998 yılında mezun oldu. 2001 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Rize Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Anabilim dalında Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Fizik Anabilim Dalında 2002 yılında Yüksek Lisans Eğitimini ve 2006 yılında da Doktora Eğitimini tamamladı. 2006-2007 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Rize Fen Edebiyat Fakültesi Fizik bölümünde Yardımcı Doçent olarak görev yaptı. 2007 – 2010 yılları arasında Rize Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünde Yardımcı Doçent olarak görev yaptı. 2010 yılında kendisine ÜAK tarafından Doçent unvanı verildi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünde 2010 – 2014 yılları arasında Doçent olarak görev yaptı. 2014 yılında Sinop Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünde Doçent olarak göreve başladı ve halen bölüm başkanlığı görevini yürütmektedir. TÜBİTAK, DPT ve BAP tarafından desteklenen 7 projede yürütücü veya araştırmacı olarak görev aldı. Doç. Dr. Şükrü ÇELİK’in ulusal ve uluslararası indekslere giren dergilerde yayınlanmış 26 makalesi ve bu çalışmalarına yapılan 139 atıfı ( 24 Ağustos 2015, SCI ve Scopus) bulunmaktadır. Akademik hayatında Enstitü Anabilim Dalı Başkanlığı, Bölüm Başkanlığı, çeşitli Yönetim Kurulu Üyelikleri, Merkez Müdürlüğü ve Rektör Danışmanlığı görevlerinde bulundu. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Doç. Dr. Huriye Demet CABAR
Rektör Danışmanı

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde doğdu. İlk-orta ve lise öğrenimini Sinop’ta tamamladı. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Yüksekokulundan mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kornea Transplantasyon ve Göz ünitesinde çalıştı. 1995 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna Öğretim Görevlisi olarak atandı. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında Yükseklisansını tamamlaması sonucu Msc ünvanı alarak uzman hemşire oldu. 1997 yılında Sinop’ta Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu’nun kuruluş aşamasında Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. 2003 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında Doktorasını tamamladı. 2004 Yılında Gaziantep Üniversitesi Sağlık Yüksekokuluna Yardımcı Doçent Dr. Olarak atandı. Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik Anabilim Dalında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Yükseklisansının Kurucu Program Başkanlığını yaptı ve 3 öğrencinin danışmanı oldu. Üç yıl süreyle Gaziantep Üniversitesinde çalıştı. Gaziantep Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda Müdürlük ve Bölüm Başkanlığı yaptı. 2007 Yılında Sinop Üniversitesinin kurulmasıyla 2007 yılının sonunda Sinop Üniversitesi Sağlık Yüksekokuluna atandı ve Sağlık Yüksekokulunun Kurucu Müdürlüğünü yaptı. Altı yıl süreyle Müdürlük görevini sürdürdü. Rektör Danışmanlığı yaptı. 2015 de Doçent oldu. Yönetim Kurul Üyelikleri, Bölüm Başkanlıkları yaptı ve Üniversitemiz içindeki çeşitli komisyonlarda görev aldı. Ulusal ve Uluslararası yayınları ve hakemlikleri olan Doç. Dr. Huriye Demet CABAR halen Sinop Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu’nda Öğretim Üyesi olarak, Fen Bilimleri Enstitüsü Disiplinlerarası Yükseklisans Programı Anabilim Dalı Başkanı olarak ve Rektör Danışmanı olarak görevine devam etmekte olup, evli ve 1 erkek çocuğu annesidir.


Dr. Öğr. Üyesi Sevim ŞERMET
Rektör Danışmanı

Dr. Öğr. Üyesi Sevim ŞERMET 1967 yılında Tokat/Reşadiye’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Tokat/Erbaa’da tamamladı. 1987 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünde bir yıl okuduktan sonra Ankara Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümüne geçerek 1992 yılında lisans öğrenimini tamamladı. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yaptı. 1997 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Dr. Öğr. Üyesi Metin Kayahan ÖZGÜL’ün yönetiminde “Faik Ali OZANSOY Hayatı-Sanatı-Eserleri” adlı tezle yüksek lisansını, 2007 yılında aynı enstitüde Prof. Dr. Şerif AKTAŞ yönetiminde “Fakir Baykurt ve Romanları Üzerine Bir İnceleme” adlı tezle doktora öğrenimini tamamladı. 2010 yılında Sinop Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne öğretim üyesi olarak atandı. Dr. Öğr. Üyesi Sevim ŞERMET’in ulusal ve uluslararası indekslere giren dergilerde yayınlanmış makaleleri ve bu çalışmalarına yapılan atıflar mevcuttur. Akademik hayatında Rektör Danışmanlığı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü, Türk Dili Bölüm Başkanlığı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı, Anabilim Dalı Başkanlığı gibi çeşitli görevler üstlenmiştir. Şu anda Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmakta olan Sevim ŞERMET aynı zamanda Rektör Danışmanlığı, Ortak Dersler Türk Dili Bölüm Başkanlığı görevlerini de yürütmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016