SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
ETKİNLİKLER

TÜBİTAK Destekli “Denizi Anlamak” Projesi Başladı

Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Proje çağrısı kapsamında Üniversitemiz Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Osman SAMSUN’un yürütücülüğünde hazırlanmış olan “Denizi Anlamak” isimli proje, TUBİTAK tarafından kabul edildi.
 


 

Üniversitemiz öncülüğünde; Sinop Belediyesi, Sinop Milli Eğitim Müdürlüğü, Sinop Sağlık Müdürlüğü, Gerze Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Su Ürünleri Fakültesi, Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sağlık Yüksekokulu olmak üzere toplam 18 kişiden oluşan Proje Ekibi Üyeleri, Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dranas Uygulama Otelinde projenin ilk başlangıç toplantısını gerçekleştirdiler.
 


 

Proje Yürütücüsü Sayın Prof. Dr. Osman SAMSUN,  6 ay sürecek projenin, 24 Eylül-01 Ekim 2018 tarihlerinde Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dranas Uygulama Otelinde konaklamalı olarak gerçekleşeceğini, ayrıca ilimiz Fen Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi ve Sarı Saltuk Anadolu lisesi olmak üzere 3 farklı lisede eğitim öğretim gören 30 kişilik lise 2. nci sınıf öğrenci topluluğunun projede hedef kitle olarak belirlendiğini belirtti.
 


 

Projeye katılacak öğrencilerin,  üniversite tercihi ve meslek seçimi sürecinde, Üniversitemizde çeşitli araştırma faaliyetlerine, etkinliklere katılımlarını sağlayıp, temel bilimler ve mühendislik alanlarında yurt içinde ve yurt dışında araştırma konularında uzmanlaşmış öğretim elemanları ile temas kurmaları amaçlanıyor.
 


 

Projeye katılacak öğrencilere, proje eğitimcileri ve ilgili bilim camiası tarafından proje esnasında ve sonrasında ilgili araştırmalar, güncel ve aktüel bilimsel gelişmeler ile ilgili bilgiler, 3 yıl süreli olarak erişime açık olacak bir web sitesi üzerinden paylaşım sağlanacak.
 


 

Doğa bilimleri konusunda araştırmacı olabilme potansiyeli olan öğrencileri, önceden tespit edebilmek ve kendilerine bu konuda rehberlik edebilmek projenin önemli amaçlarından biri olarak görülüyor.
 
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
Kalite Yönetim Birimi
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Basında Üniversitemiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Mezunlar Koordinatörlüğü
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016